Böbrek Ağrısı Niye Oluşur, Ne İyi Gelir?

Herkesin başına gelebilecek olan Böbrek Ağrısı hakkında tüm bilgiler.

0 488

Böbrek ağrısı oldukça keskine acılı bir şekilde başlar. Sebepleri arasından böbrek kanseri, böbrek taşları, hamilelik, idrar yolu enfeksiyonu, mesane enfeksiyonu, tümör, polikistik böbrek hastalığı, böbrek büyümesi, bazı ilaçlar ve travmalar gibi pek çok faktör bulunur.

Ağrı başladığında yapılacak en doğru şey acil olarak bir hekim ile görüşmektir. Fakat bir hekim ile görüşecek bir yerde ya da zamanda değilseniz evde uygulayabileceğiniz böbrek ağrısı tedavisi yöntemleri mevcuttur.

Evde Böbrek Ağrısı Tedavisi

Böbrek ağrısı ile karşılaşıldığında ilk önerilen tedavi yöntemi su içmektir. Böbreklerin suya oldukça ihtiyacı vardır ve susuz kalmaz ağrılara sebep olabilir. Bu durumda bol bol su içerek ağrınızın hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Diğer bir öneri ise limonlu su içmektir. Tansiyon hastalarının bunu yapmaması gerekir aksi halde farklı sağlık sorunlarına yol açabilir. Tansiyon hastası olmayanlar birkaç damla limon ve içme suyu ile hazırladıkları karışımı tüketebilirler.

Böbreklere iyi gelen bir diğer içecek karahindiba çayıdır. Karahindiba çayı sindirimle ilgili sorunlar karşısında oldukça etkilidir. Bu yüzden yüzyıllardır sindirimle ilgili hastalıklarda ilaç olarak kullanılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.