Doğal Patates Suyu Nasıl Yapılır, Yararları Neler?

Doğal Patates Suyu ile sağlıklı bir yaşam.

0 420

Patates, salatasından kızartmasına kadar pek çok farklı şekilde yaralandığımız, besin değeri oldukça yüksek bir sebze olarak biliniyor.

Doğal patates suyu da patates kadar sağlıya faydalı bir besin. Patates suyu içerisinde bolca c vitamini bulunduğundan bağışıklık güçlendirici etkisi vardır. Ayrıca cildin kollajen üretmesine yardımcı olur, böylelikle yaşlılık etkileriyle savaşır.

Doğal Patates Suyu Yapımı

Doğal patates suyu yapımı oldukça kolaydır. Öncelikle patatesleri bir sünger yardımıyla iyice yıkamalısınız. Bunu yaparken kabuklarını soymamalısınız çünkü patatesin kabuğunda da pek çok faydalı besin değeri bulunuyor. İçinize sinmezse sirkeli suda bekleterek tüm pisliklerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

Temizlediğiniz patatesleri küçük parçalar halinde kesin. Ardından bir meyve sıkacağı yardımıyla iyice suyunu sıkın. Daha sonra birkaç dakika buzdolabında bekleterek tüketebilirsiniz. Bu aşamada renk değişimi beklenen ve endişelenilmemesi gereken bir durumdur.

Başka sebze ve meyve suları ve balla karıştırarak tüketebilirsiniz. Eklemlerdeki ağrıların hafiflemesi ve mide ülserinin iyileşmesi konusunda etkilidir. İshalle savaşta kullanılabilir. Gaz ve şişkinliğin önlenmesine yardımcı olur. Detoks etkisi sayesinde kilo vermeye çalışanlar tarafından diyete ek olarak kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.