Gözlüklerin Buğulanmaması İçin Neler Yapılır?

Gözlüklerin Buğulanmamasını istiyorsanız bu önerileri dikkate alın.

0 547

Gözlük buğu oluşumuna oldukça yatkın bir alettir. Kış aylarının gelmesi ile birlikte bu durum çok fazla görülür. Ayrıca günümüzde maske takıldığı için de gözlük buğulanması çok fazla karşılaşılan ve gözlük takan insanların bıktığı bir durumdur.

Ilık ortamlardan soğuk ortamlara geçildiğinde veya soğuk ortamlardan ılık ortamlara geçildiğinde bu durum daha fazla yaşanır. Makine kullanırken yaşandığında hayati tehlike yaratabilir. Bu yüzden bu duruma bir çözüm bulmak gerekir.

Gözlük Buğulanması Nasıl Engellenir?

Gözlük buğulanması önleme oldukça kolaydır. Sadece birkaç malzemeye ihtiyacımız var. Gözlük camının buğulanmaması için tıraş köpüğü kullanabilirsiniz.

Sıcak bir ortamdan çıkmadan önce gözlük camlarınıza bir miktar tıraş köpüğü sıkın. Ardından elinizle güzelce ovalayın. Ovaladıktan sonra kuru bir bez yardımıyla silin. Islak bir bez ile silinmesi ya da yıkanması önerinin işe yaramamasına neden olacaktır.

Gözlük camının buğulanmaması için bu iş için özel olarak üretilen buğu önleyici mendilleri de kullanabilirsiniz. Fiyatları 10 ile 20 Türk lirası arasında değişmektedir. Bu mendiller yüzme ya da güneş gözlükleri için de kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.