Karatay Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Karatay Diyeti gerçekten kilo verdiriyor mu? Karatay Diyeti nedir ve nasıl yapılır anlatıyoruz.

0 305

Karatay diyeti, Prof. Dr. Canan Karatay’ın hazırladığı ve önerdiği diyettir. Diyet listesinin içinde ise sizi uzun süre tok tutacak besinler yer almaktadır.

Karatay diyetinin içinde bilinenin aksine et, balık, yumurta, süt ve süt ürünleri, bakliyat gibi uzun süre tok tutacak ve aç kalmadan zayıflamanıza yardımcı olacak besinler yer almaktadır.

Karatay diyetinin püf noktası ise üç öğünü de açlık hissi yaşamadan yani hafif tokken yemek gerektiğidir. Diyet listesinde en göze çarpan detay ise kahvaltı menüsünün zenginliği ve iki yumurta yenmesi gerektiğidir.

Karatay Diyetinin Süresi ve Öğünleri

Karatay diyeti diğer diyet programları gibi yedi gündür. Ancak diğer diyet programları gibi aç kalmanıza engel olarak sizi tok tutar.

Örneğin ilk gün kahvaltıda iki yumurta, domates, beyaz peynir, fındık, fıstık ve şekersiz çay içerken öğle yemeğinde ise zeytinyağlı fasulye yemeği, haşlanmış tavuk göğsü, yeşili çok olan salata ve şekersiz çay içersiniz.

Ara öğünde kuruyemişe yer vererek isteğe bağlı olarak badem, fındık ve leblebi yenmektedir. Akşam yemeğinde de balık, yeşili bol salata, ayran ve bir tatlı kaşığı keten tohumu yemenizi sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.