Nem Aşısı Nedir, Nasıl Yapılır?

Daha güzel ve dikkat çekici görünmeyi sağlayacak Nem Aşısı nedir? Nasıl yapılır?

0 582

Günümüzde güzelleşmek için pek çok farklı estetik müdahale ve cilt bakımı yapılıyor. Bu konuda pek çok farklı yeni nesil uygulama da yer alıyor. Nem aşısı da bu uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Nem Aşısı Nedir?

Nem aşısı yapımı cilde ihtiyacı olan nemi vermeyi amaçlayan bir uygulamadır. Belirli bir yaştan sonra cildimize nem veren maddelerin üretimi azalır. Nem aşısı ile bu azalan maddeler cilde tekrar verilir.

Nem aşısı yapılırken cildin ihtiyaç duyduğu maddeler cilde mezoterapi yöntemi ile verilir. Bu maddelerin başında cildin daha nemli görünmesine yardımcı olan ve yaşlanmayı geciktiren hyaluronik asit bulunur. Bu asidin su tutma özelliği bulunur. Bu sayede cildin daha nemli olmasına yardımcı olur.

Ayrıca aşının içerisinde farklı kalsiyum ve vitamin kompleksleri de yer alır. Kullanılan maddelerin tümünün amacı cildin nem seviyesini çoğaltmaktır.

Nem aşısı uygulanırken mezoterapi tekniği kullanılır. Uygulama mutlaka bir doktor tarafından yapılır. Bir iğne yardımıyla kullanılan nem verici maddeler cildin alt tabakasına enjekte edilir. Yılda iki kez uygulanması önerilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.