Sülfatsız Şampuan Nedir, En İyisi Hangisidir?

Sülfatsız şampuan nedir? Sülfatsız şampuan neden kullanılır? Sülfatsız şampuanın özellikleri ve etkileri nelerdir?

0 85

Sülfatsız şampuanı anlatabilmek için öncelikle sülfatın ne olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Sodyum Lauryl Sülfat olarak bilinen bu madde saçların köpürmesini sağlamaktadır. Sülfatsız şampuan ise sülfatın yaptığı etkiyi yapmıyor. Yani saçı köpürterek temizlemiyor.

Bunun yerine saçın doğal yapısını bozmadan daha nazik bir şekilde saçın temizlenmesine yardımcı oluyor.

Hassas saç derisine sahip olan ve saçına bakım yapmaya ihtiyacı olanlar için kullanılması şart olarak sülfatsız şampuanlar saçı nazikçe temizleyerek saçların kırılmasını da önlemiş oluyor.

Sülfatsız Şampuanın Özellikleri ve Etkileri

Hassas saç derisine sahip ve bakıma ihtiyacı olan saç tiplerinin yanında boyalı saçları olan bireyler için de oldukça faydalı olan sülfatsız şampuanlar diğer şampuanlar gibi saça zarar vermeyi en aza indirmektedir.

Sülfatsız ve yoğun bakım sağlayan şampuan markalarından birkaçı ise şu şekildedir: Herbal Essences’in sülfatsız şampuanı hem saça bakım yaparken hem de saçınızın daha güçlü görünmesini sağlayarak saçınızın ihtiyacı olan nemi de sağlamaktadır.

Yine OGX markasının sülfatsız şampuanı da biotin ve kolajen içeriği ile saçınızı temizlerken bakım yapmanıza da yardımcı olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.