Windows 10 Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Windows 10 işletim sisteminin geri yükleme yapılması ile ilgili tüm bilgiler.

0 446

Microsoft arayüzü yenilendi. Bu yenilik ile birlikte pek çok temel Windows ayarında da değişiklik gösterildi. Kullanıcılar için daha keyifli bir hale gelen Windows 10 sistem geri yükleme işlemi oldukça basit.

Windows 10 Sistem Geri Yükleme

Windows 10 sistem geri yükleme için öncelikle çalıştır ekranına açmamız gerekiyor. Bu ekrana msconfig yazarak işleme başlayabilirsiniz. Sistem yapılandırması ekranında araçlar sekmesi bulunuyor. Bu sekmeden sistem geri yükleme seçeneği üzerine tıklamalısınız. Sağ ol tarafta başlatma butonu bulunuyor.

Bu butona tıklayın. Ardından karşınıza iki seçenek çıkacak. Önerilen sistem geri yükleme ya da diğer geri yükleme noktalarını göster seçeneklerinden birini seçerek devam edebilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda son tuşuna bastığınızda ise sistem geri yükleme işlemi başlamış olacaktır. Geri yüklemenin süresi bilgisayarınızın performansı durumuna ve işletim sistemine bağlı olarak değişebilir. İşlem sırasında bazı belgeler hasar görebilir.

Bu yüzden işleme başlamadan önce önemli verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor. İşte Windows 10 sistem geri yükleme işlemi bu kadar kolay. Tüm bu adımları takip ederek sistem geri yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.