WordPress Nedir, Nasıl Kullanılır?

En iyi CMS yazılımlarından olan Wordpress hakkında tüm bilgiler.

0 453

Blog yazarı olmak isteyenler için blog yazacakları platform oldukça büyük önem taşır. Platformun kolay kullanılabiliyor olması ve tasarımının kolay değiştirilebilmesi genellikle insanlar için en önemli unsurlar arasındadır.

Buna ek olarak yazılıma müdahalelerde bulunabilme ve platform hakkında teknik destek bilgisinin yüksek olması da önemlidir. WordPress bu platformların en çok tanınanlarından bir tanesidir. Dünyada en çok kullanılan blog platformudur.

WordPress Nasıl Kurulur?

WordPress kurulumu için önemli bazı adımları takip etmeniz gerekiyor. WordPress indirirken son sürümünü indirmenizi öneririz. Çünkü her sürümde bir önceki sürümde olan hatalar gideriliyor ve kullanıcı önerileri dikkate alınarak iyileştirmeler yapılıyor.

Öncelikle WordPress resmi site adresine giriş yapmalısınız. Bu adresten wordpress son sürümünü indirmelisiniz. Ardından Godaddy panelinde oturum açmalısınız. Kurulum butonuna tıkladıktan sonra kullanıcı adı ve parola oluşturmanız gerekiyor.

Oluşturduktan sonra ekle butonu üzerine tıklayın. Kurulum tamamlandıktan sonra WP yöneticisi butonuna tıklayarak wordpress panelinize erişebilirsiniz. Buradan gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Alan adını değiştirmek için alan adını değiştir butonuna tıklayabilirsiniz. Buradan alan adı seçerek ekle butonuna bastığınızda işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.